Озонатори повітря

Озонатор повітря - це кліматичний прилад, застосовуваний для освіження повітря, попередження утворення і зростання цвілевих грибів і бактерій.
Якщо Вас не влаштовує якість повітря в житловому приміщенні, то фахівці рекомендують купити озонатор повітря для будинку.

Принцип функціонування

Вентилятор забезпечує нагнітання повітря в прилад, де під дією електричного розряду, виробленого генератором, кисень повітряної суміші перетворюється в озон. Повітряно-озонова суміш подається в ємність з водою або в приміщення. Молекули озону і забруднюючої речовини вступають в реакцію окислення, в результаті якої структура шкідливого з'єднання руйнується.
Цифровий озонатор включається і програмується на роботу протягом певного періоду часу, після цього він вимикається автоматично.

Види озонаторів

Залежно від того, де використовується прилад, розрізняють наступні види пристроїв:
  • Побутовий, що виробляє невелику кількість озону і, отже, використовується в приміщеннях малого розміру. Він призначений для обробки повітря і води, а також харчових продуктів, предметів обстановки, постільної білизни. За допомогою такого пристрою можна зменшити ріст і розвиток цвілевих грибків, бактерій і мікроорганізмів;
  • Промислові озонатори для очищення повітря, дезінфекції приміщень великої площі, виведення пестицидів і отрутохімікатів з продуктів харчування. Від побутових пристроїв відрізняються великим об'ємом вироблюваного озону;
  • Медичні прилади для знезараження повітря в кабінетах медзакладів, а також для проведення озонотерапії;
  • Озонатори для автомобілів, які працюють від автомобільної мережі. Їх продуктивність нижче, ніж у побутових пристроїв, використовуються для обробки салонів автомобілів.
  • Для отримання якісного повітря, особливо в побутових приміщеннях, краще використовувати не просто озонатор, а комбіновані пристрої:
  • Озонатор іонізатор використовується для знезараження повітря і його іонізації - насичення негативними іонами. Такий прилад рекомендується використовувати в приміщеннях, де працює велика кількість електроніки, що виробляє позитивно заряджені іони. Іони з позитивним зарядом негативно впливають на живі організми - знижують імунітет і працездатність, погіршують загальний стан, а під час роботи іонізатора вони зв'язуються іонами з негативним зарядом;
  • Універсальний озонатор - прилад, в якому можуть поєднуватися озонатор, іонізатор і зволожувач або озонатор і мийка повітря. Такі пристрої забезпечують додатково зволоження, очищення, іонізацію повітря. В результаті на виході виходить високоочищена зволожена озонована суміш, яка містить негативно заряджені іони.
Фахівці стверджують, що кращий озонатор повітря для квартири являє собою пристрій, в якому відбувається вироблення озону, знезараження повітряної маси і розкладання озону на спецфільтр з утворенням кисню. Перевага приладу в тому, що він не викидає в приміщення озон, який може викликати порушення дихання до повної його зупинки при підвищенні концентрації більше норми.
Простий озонатор не видаляє пил і пилок, тому його не рекомендують купувати алергікам і астматикам. У даному випадку, краще вибрати комбінований прилад, що складається з озонатора та мийки.

Вибір озонатора

Щоб правильно вибрати пристрій, треба орієнтуватися на наступні параметри:
  • Потужність апарату, від якої залежить час знезараження води або повітря;
  • Обсяг приміщення (в м), яке впливає на час насичення повітря озонованою повітряною сумішшю;
  • Що очікує користувач від придбаного приладу - озонування повітря, поверхонь, води, продуктів або всіх вище названих об'єктів.
  • Ціна озонатора залежить від його технічних характеристик, а також від його функціоналу.
 
Відгуки покупців
Рейтинг: 4.5 з 5 на основі 37 відгуків
Мінімальна ціна на іонізатори повітря: 349 грн
Максимальна ціна на іонізатори повітря: 15900 грн
Кількість товарів в категорії: 21
Товар категорії з найбільшою кількістю відгуків:
Електронний пристрій по боротьбі з шкідниками Zenet XJ -90
Розгорнути