Бандаж на колінний суглоб

Колінний суглоб – це один із найуразливіших суглобів людини, тому що він бере участь практично у всіх рухах, а під час ходьби, бігу, стрибків на нього доводиться посилене навантаження. Саме тому, травми колінного суглоба – це один із найпоширеніших видів травм – від простих розтягувань зв'язок до розривів зв'язок та пошкодження меніска. Щоб захистити суглоб і попередити травмування, фахівці радять використовувати ортопедичний бандаж на коліно, який зафіксує і захистить суглоб, і прискорить його відновлення після пошкоджень.
 

Для чого потрібний колінний фіксатор

 
Еластичний медичний бандаж на коліно використовується у таких випадках:
 
• Нестабільність суглоба після травм, щоб зафіксувати суглоб та запобігти можливим повторенням травмування;
• Запальні процеси як у період загострення, так і в період ремісії – артрити, артрози. Бандаж необхідний зменшення болю і набряків, попередження загострень, додаткового обігріву та підтримки суглоба у правильному положенні;
• Зменшення тиску на суглоб під час виконання важкої фізичної роботи, пов'язаної з переміщенням важких речей, тривалою ходьбою або під час тренувань;
• Щоб прискорити відновлювальний процес після травм або операцій.
 

Види фіксаторів

 
Щоб правильно вибрати та купити бандаж для колінного суглоба, треба враховувати його жорсткість. Залежно від ступеня жорсткості всі бандажі можна розділити на три великі групи:
 
1. М'який наколінник (супорт), який за дією подібний до звичайного еластичного бинту, він не обмежує рухи суглоба, а тільки робить його більш стабільним.
 
Відмінність полягає в тому, що він виготовлений у вигляді безшовної панчохи та не вимагає намотування або додаткової фіксації. Еластичний бандаж на коліно можна використовувати без рекомендації лікаря, особливо у випадку, коли раніше були травми суглоба. Такі ж наколінники рекомендується носити користувачам із надмірною масою тіла, щоб знизити тиск на суглоб і запобігти його руйнуванню. Пацієнтам з артритами та артрозами рекомендується купити бандаж на колінний суглоб з додаванням вовняної нитки, який забезпечуватиме обігрів та додатковий масаж завдяки структурі тканини. Виготовляють супорти з комбінацій різних ниток – еластану, неопрену, поліестеру, бавовняної та вовняної нитки;
 
2. Напівжорсткий фіксатор, посилений додатковими стяжками, застібками, еластичними ребрами. Цей фіксатор частково обмежує рухливість суглоба, зменшуючи кут згинання коліна. Фахівці рекомендують купити бандаж на коліно напівжорсткого типу в момент загострення запальних процесів, та у заключній стадії реабілітації після травм та операцій. У деяких фіксаторах можна при необхідності прибирати ребра, зменшуючи таким чином жорсткість. Існують спеціальні наколінники – брейси, які дозволяють обмежувати амплітуду руху за допомогою спеціальних шарнірних механізмів та використовуються у процесі відновлення функції суглоба. Брейси використовують при травмах суглобів, бічних і хрестоподібних зв'язок і в тому випадку, коли треба захистити суглоб під час занять контактними видами спорту; Залежно від конструкції брейси забезпечують різне обмеження рухливості: рухи; Поліцентричні шарніри забезпечують фіксацію суглоба, зігнутого під певним кутом (10; 20; 40; 60; 90; 150). Ціна бандажа на коліно, в якому передбачена можливість регулювання кута згинання-розгинання, вища ніж інші моделі, що обумовлено складністю конструкції. Крім того, такі ортези можна носити на різних етапах реабілітації, поступово розширюючи рухливість у колінному суглобі.
 
3. Ортез - бандаж для ноги на коліно, що повністю обмежує рухливість і використовується в тому випадку, коли треба повністю знерухомити суглоб, наприклад, під час транспортування до лікарні. Така фіксація забезпечується жорсткими металевими пластинами, ребрами, кільцями, що обмежують колінну чашку. Для транспортування хворого є тутори, виготовлені у формі армованої рами з легкого металу.
 

Як вибрати

 
Самостійно можна підібрати фіксуючий бандаж на колінний суглоб для профілактики травм,
розвитку патологій при високих навантаженнях та в період загострення хронічних захворювань, коли він потрібний для зниження болю. В інших випадках необхідний тип наколінника призначає лікар. Крім того, слід враховувати ступінь набряклості ноги, оскільки буває проблема з нероз'ємним виробом, який одягається через стопу. При набряку краще вибрати роз'ємний бандаж на коліно на липучках.
 
Щоб правильно підібрати еластичний бандаж на коліно, потрібно зробити кілька вимірів:
 
• Обхват коліна по центральній лінії колінної чашки;
• Обхват ноги вище та нижче центральної точки суглоба на 15 см.
 
Отриманий результат треба порівняти із розмірною таблицею на упаковці наколінника. Існують наколінники різних розмірів – XS, S, M, L, XL, XXL, кожному з яких відповідають певні значення. Щоб наколінник надавав правильну компресію, треба підібрати виріб максимально наближений до реальних мірок. Занадто великий наколений бандаж не надаватиме потрібної компресії, а маленький, навпаки, передавлюватиме м'язи і судини, порушуючи кровообіг і викликаючи судоми. Крім розміру та жорсткості, треба звернути увагу на матеріал бандажу – для літнього часу краще вибрати фіксатор з максимальним вмістом бавовни, але ця умова стосується тільки м'яких наколінників, жорсткі фіксатори виготовляються з тканини з мінімальною здатністю до розтягування.
 
 
Як носити бандажі на коліна залежить від його призначення та діагнозу. З метою профілактики травм та для зниження болю при дегенеративно-дистрофічних захворюваннях у суглобі вироби надягають лише на час фізичної активності та високих навантажень. При тяжких травмах і після операцій лікар може призначити постійне носіння, тому перед використанням завжди потрібна консультація фахівця. Скільки коштує бандаж на коліно можна дізнатись на сайті med-magazin.ua, де представлені фіксатори різної жорсткості від провідних світових фірм-виробників бандажної продукції. Ціна бандажа на колінний суглоб насамперед залежить від його жорсткості – кількості, форми та матеріалу ребер, матеріалу самого бандажу та його розміру.
 
Виробник Orliman ( Іспанія ) DONJOY (США) Dr.Life (Україна) Medi ( Німеччина ) Remed (Україна) Реабілітімед ( Україна ) Toros Group (Україна) Med textile ( Україна ) Tiana (Італія) Aurafix (Туреччина) Тиса-Київ ( Україна ) Білосніжка (Україна) Dr. Frei (Швейцарія) Rehband ( Швеція ) Variteks ( Туреччина ) Thuasne ( Франція ) Ita-Med ( США ) Алком (Україна) ARMOR (Туреччина) Otto Bock ( Німеччина ) LU MARK (Тайвань) Vitamed (Україна) Типи виробів Тутори на коліно Фіксатори коліна Ортези на суглоби Спортивні Бандажі на коліно Бандаж на стегно З силіконовим кільцем Зігріваючі Призначення до застосування При артрозі При травмі меніска При артриті При хворобі Шляттера При бурсіті Для контролю кута згинання-розгинання Після переломів При нестабільності зв'язок Після операції При нестабільності колінного суглоба При розриві зв'язок Післяопераційне та посттравматичне запалення При остеоартрозі При запаленні суглобів При розтягуванні зв'язок При розриві хрестоподібної зв'язки При пателофеморальному больовому синдромі Для іммобілізації колінного суглоба При остеоартриті При тендиніті Ребра жорсткості Шарнірні Металеві Пластикові Категорія користувачів Чоловічі Жіночі Для літніх людей Ступінь фіксації Еластичний Жорсткий Напівжорсткий Розмір XS XS-S S S-M M M-L L L-XL XL XL-XXL XXL XXXL ХХХХЛ 1 2 3 4 5 6 7 40 50 70 60 8 9 Універсальний 33 24 h
Відгуки покупців
Рейтинг: 4.9 з 5 на основі 520 відгуків
Мінімальна ціна на наколінники: 134 грн
Максимальна ціна на наколінники: 38990 грн
Кількість товарів в категорії: 238
Товар категорії з найбільшою кількістю відгуків:
Ортез колінного суглоба розʼємний з бічної стабілізацією 3-Tex 7120 Orliman (Іспанія)