Фіксатори для коліна

Від стану колінного суглоба залежить не тільки рухливість кінцівки, а й робота опорно-рухового апарату в цілому. Виникнення пошкоджень і захворювань цієї області завжди супроводжується інтенсивним болем. Крім медикаментозного і терапевтичного лікування використовують різні моделі фіксаторів-бандажів для коліна. Вони захищають його від зовнішнього впливу, а також необхідні для профілактики повторного травматизму і посилення захворювань. Вони розрізняються матеріалами, конструкцією і ступенем жорсткості. Вибір залежить від серйозності пошкодження і стадії недуги.
 
Що таке наколінник
Наколінник (фіксатор колінного суглоба) - це еластичний виріб з додатковими елементами жорсткості (ребрами, пателярними кільцями, пластинами), а також стяжками та застібками, що забезпечує часткову або повну іммобілізацію суглоба.
 
Які бувають наколінники
Залежно від жорсткості, яка забезпечується наявністю пластикових або металевих елементів, всі наколінники можна розділити на кілька груп:
М’який фіксатор колінного суглоба, який подібний до еластичного бинту - він тільки фіксує суглоб, не обмежуючи його рухливості. Відмінність полягає в тому, що такий наколінник не потрібно додатково фіксувати. Він є панчохою, яка натягується на область колінного суглоба. При необхідності обмеження колінної чашки фіксатор для коліна має пателярне кільце, яке розташовується на області колінної чашечки. Завдяки кільцевій формі, силіконова вставка не чинить надмірного тиску на суглоб. В області колінної чашки може бути вставка з більш щільної тканини для міцної фіксації суглоба. Тканина наколінника може бути з додаванням вовняної нитки, такий фіксатор забезпечує додатковий ефект зігрівання, що необхідно в період ремісії запальних захворювань;
Напівжорсткий фіксатор колінного суглоба, що забезпечує часткову фіксацію суглоба. Такий наколінник використовується при незначних травмах, за яких дії м'якого бандажу недостатньо. Часткова іммобілізація суглоба забезпечується завдяки наявності жорстких елементів із пластику – ребра, пластини, кільця, а також застібок-стяжок типу «Velcro». Такий фіксатор для коліна може бути з додаванням вовняної нитки, він використовується під час загострення запальних захворювань. Такі бандажі найчастіше використовуються після носіння жорсткого фіксатора. Напівжорсткий фіксатор для коліна дозволяє розробляти суглоб, відновлюючи його рухливість. Спеціальні фіксатори із шарнірами дозволяють зафіксувати коліно у напівзігнутому під певним кутом положенні, кут можна змінювати. Шарнірний фіксатор колінного суглоба може обмежувати тільки бічні рухи або бічні та згинально-розгинальні рухи. Окрім бандажів для лікування та реабілітації існують спеціальні спортивні брейси, які використовуються у контактних видах спорту чи мотоспорті для захисту колінного суглоба від травм;
Жорсткий фіксатор колінного суглоба використовується у тому випадку, коли суглоб необхідно повністю знерухомити. Такі ортези можуть закривати лише область коліна або повністю всю ногу від гомілкостопа до паху. Спеціальні ортези, що складаються з двох жорстких пластин, з'єднаних між собою спеціальними болтами, використовуються для транспортування травмованого пацієнта до лікувально-профілактичного закладу. Існують фіксатори, в яких реалізовано можливість виймати ребра жорсткості. Такі моделі можна використовувати протягом усієї реабілітації, поступово виймаючи ребра та збільшуючи ступінь рухливості.
 

У чому користь фіксатора колінного суглоба

Бандажі, в залежності від моделі, забезпечують легку підтримку або повну іммобілізацію. Вони виконують функцію протекторів різних частин колінного зчленування, надійно зміцнюють всі структурні одиниці. Це дає можливість використовувати їх при фізичних навантаженнях, заняттях спортом або при тривалій ходьбі. Колінний бандаж допоможе людям, що страждають захворюваннями, які викликають запалення,  від болю при підйомі по сходах, присіданні і інших рухах, що вимагають здійснення згинальних рухів. Фіксація зчленувань потрібна в відновлювальний період після операцій або поразок хронічними патологічними процесами.
По комфорту, ефективності і часу скорочення реабілітації застосування ортопедичних стабілізуючих наколінників незрівнянно з еластичними бинтами. Це пояснюється особливостями матеріалів, що володіють компресійними властивостями, додатковими елементами, що забезпечують підтримку і захист. Жорсткі моделі стали справжнім проривом в медицині, оскільки поступово витісняють такі незручні засоби, як лонгет і гіпсові пов'язки. Завдяки Ортез і Тутор можна спостерігати за станом ноги і бачити як ефективно проходить лікування.
 

Показання до застосування і функції фіксатора на коліно

Використання медичних наколінників рекомендується спортсменам, для попередження травм. При цьому виріб вибирається залежно від виду спорту. Якщо це просто біг або фітнес, то підійде будь-яка модель з відкритою або закритою чашкою і, при необхідності, бічними ребрами жорсткості. Для контактних видів спорту і якщо він передбачає часті падіння, краще вибрати пристосування з м'якої гелевою захисної подушечкою в області чашечки.
Слід розуміти, що м'який фіксатор колінного суглоба можна носити без призначення лікаря. Якщо у людини раніше були травми суглоба, то наколінник рекомендується носити під час надмірних завантажень, наприклад, заняття спортом або переміщення тяжкості. Фіксатор для коліна рекомендується використовувати при надмірній вазі, коли зростає навантаження на коліно.
Напівжорсткий або жорсткий фіксатор колінного суглоба використовується тільки після обстеження та призначення лікаря. Тривале невиправдане використання такого фіксатора може стати причиною послаблення власного м'язового апарату, що значно ускладнить реабілітацію після того, як фіксатор колінного суглоба буде знято.
 

Колінні фіксатори виконують такі завдання:

Розвантаження суглоба - після травм і при запальних процесах. Іх основне завдання зняти навантаження з хворої ділянки і знизити больові відчуття;
Профілактика травматизму та посилення патологій - людям, які раніше мали часті розтягнення зв'язок, ушкодження менісків і інші проблеми з коліном, рекомендується при серйозних фізичних навантаженнях, піднятті тягарів і заняттях спортом використовувати бандажі;
Компресія і фіксація - за рахунок рівномірного здавлювання поліпшується кровообіг, знижується запалення, набряклість і болючість;
Обмеження рухливості - часткове або повне, якщо для загоєння потрібно виключити будь-які рухи.
 
Носіння фіксаторів на колінно показано при:
Артритах, артрозах, гонартрозі;
Вивихах, підвивихах;
Розтягненнях, розривах зв'язок;
Патології ревматичної природи;
Травмах різного ступеня тяжкості;
Нестабільності суглоба і ін.
Завдяки бандажу коліна, поліпшується рухова активність і знижуються больові відчуття. Властивості матеріалів сприяють поліпшенню циркуляції крові, відтоку лімфи, що важливо для усунення набряклості і запалень.
 
Критерії вибору колінного фіксатора
До вибору бандажа слід підходити індивідуально, оскільки те, що ефективно в одному випадку, при іншому діагнозі виявиться марним. Ну, хіба надасть потрібну дію еластичний наколінник при переломі? Зрозуміло - ні, тому без призначення лікаря в цьому питанні не обійтися. Він допоможе визначити ступінь жорсткості і підкаже, чи повинні в ньому бути присутнім додаткові елементи для підтримки, захисту та стабілізації. Розмір підбирається зняттям мірок, в тих місцях, які вказані в таблиці виробника.
Щоб підібрати фіксатор колінного суглоба за розміром, слід зробити кілька вимірів:
Обхват суглоба по центральній лінії;
Обхват над колінною чашкою;
Обхват гомілки та стегна на відстані 15 см від центральної лінії суглоба.
Отримані результати порівнюють із даними розмірної таблиці на упаковці вибраного наколінника. Не можна використовувати шкалу іншого виробника, оскільки розмірні таблиці фірм можуть відрізнятися. Неправильно обраний фіксатор для коліна не буде правильно виконувати свою функцію - великий фіксатор не надасть потрібної компресії, а маленький перетискатиме тканини, порушуючи кровообіг.
 
Вироби розрізняються на наступні типи:
1. Еластичні бандажі для легкої фіксації, в складі можуть бути вовняні нитки для зігрівання, бавовняні - забезпечують повітропроникність, нейлон - для міцності, спандекс - штучне волокно на основі поліуретанових каучуків дає високу еластичність. Вони використовуються для профілактики, при легких травмах і запаленнях.
2. Неопренові - мають ряд переваг, серед яких зручність, щільне прилягання, довговічність, практичність, легкість, надійність фіксації хворої області, простота в догляді і відсутність деформацій.
3. Ортези - з щільних еластичних матеріалів з пластиковими або металевими ребрами жорсткості.
4. Тутори - пристосування від гомілки до середини стегна для іммобілізації, коли потрібно повне знерухомлення в потрібному положенні і заміна гіпсовій пов'язці.
Купивши модель колінного фіксатора - значить, подбати про свою хвору кінцівку, прискорити одужання і не допустити подальших рецидивів.
 
Як використовувати
Еластичний фіксатор колінного суглоба забезпечуватиме необхідний ефект лише за умови його правильного використання. Якщо лікар не прописав особливого режиму використання, слід дотримуватися наступних правил:
М'який фіксатор для коліна носять у момент підвищеного навантаження на суглоб – активний рух, заняття спортом, переміщення тягарів. Користувачам із надмірною масою тіла та проблемами колінного суглоба рекомендується носити наколінник постійно, знімаючи його лише під час відпочинку;
У процесі реабілітації після операцій або травм фіксатор для коліна носять цілий день, знімаючи його під час відпочинку. Рекомендується робити періодичні перерви кожні 3-4 години. Загальний час носіння фіксатора не повинен перевищувати 6-8 годин на добу;
Фіксатор колінного суглоба надягають відразу після сну чи відпочинку, не встаючи з ліжка, оскільки у процесі руху може утворитися набряк, який не дозволить правильно зафіксувати наколінник;
Використовуючи фіксатор колінного суглоба із застібками-стяжками, їх треба застебнути так, щоб фіксатор не повертався спонтанно, але при цьому не чинив надлишкового тиску.
Якщо вам прописано носіння напівжорсткого або жорсткого наколінника, то після закінчення часу, який прописав лікар, треба обов'язково відвідати його повторно для визначення подальшого лікування. Самостійно призначати носіння напівжорсткого чи жорсткого наколінника не можна.
Як доглядати за наколінником
Фіксатор колінного суглоба прослужить тривалий час лише за умови правильного догляду. Необхідно дотримуватись таких правил:
Наколінник можна прати у теплій мильній воді без застосування агресивних миючих засобів. Деякі виробники прописують в інструкції, що фіксатор колінного суглоба можна прати у машині-автоматі на невисоких обертах без віджиму;
Еластичні наколінники слід сушити в розправленому стані вдалині від нагрівальних приладів та відкритих сонячних променів;
Гладити фіксатор колінного суглоба неможна.
 
Виробник Orliman ( Іспанія ) DONJOY (США) Dr.Life (Україна) Medi ( Німеччина ) Remed (Україна) Реабілітімед ( Україна ) Toros Group (Україна) Med textile ( Україна ) Tiana (Італія) Aurafix (Туреччина) Тиса-Київ ( Україна ) Білосніжка (Україна) Dr. Frei (Швейцарія) Rehband ( Швеція ) Variteks ( Туреччина ) Thuasne ( Франція ) Ita-Med ( США ) Алком (Україна) ARMOR (Туреччина) Otto Bock ( Німеччина ) LU MARK (Тайвань) Vitamed (Україна) Типи виробів Тутори на коліно Фіксатори коліна Ортези на суглоби Спортивні Бандажі на коліно Бандаж на стегно З силіконовим кільцем Зігріваючі Призначення до застосування При артрозі При травмі меніска При артриті При хворобі Шляттера При бурсіті Для контролю кута згинання-розгинання Після переломів При нестабільності зв'язок Після операції При нестабільності колінного суглоба При розриві зв'язок Післяопераційне та посттравматичне запалення При остеоартрозі При запаленні суглобів При розтягуванні зв'язок При розриві хрестоподібної зв'язки При пателофеморальному больовому синдромі Для іммобілізації колінного суглоба При остеоартриті При тендиніті Ребра жорсткості Шарнірні Металеві Пластикові Категорія користувачів Чоловічі Жіночі Для літніх людей Ступінь фіксації Еластичний Жорсткий Напівжорсткий Розмір XS XS-S S S-M M M-L L L-XL XL XL-XXL XXL XXXL ХХХХЛ 1 2 3 4 5 6 7 40 50 70 60 8 9 Універсальний 33 24 h
Відгуки покупців
Рейтинг: 4.9 з 5 на основі 520 відгуків
Мінімальна ціна на наколінники: 134 грн
Максимальна ціна на наколінники: 38990 грн
Кількість товарів в категорії: 238
Товар категорії з найбільшою кількістю відгуків:
Ортез колінного суглоба розʼємний з бічної стабілізацією 3-Tex 7120 Orliman (Іспанія)